8°C bezchmurnie

Halloween - zgubna moda z zachodu czy nowa fajna tradycja?

Ludzie, Halloween zgubna zachodu fajna tradycja - zdjęcie, fotografia

Halloween czy bal Wszystkich Świętych? Wielu rodziców staje przed wbrew pozorom trudnym pytaniem przed nadchodzącym Świętem Zmarłych. Moda, która dotarła do nas z zachodu nie wszystkim przypadła do gustu. Oczywiście każdy z nas ma możliwość wyboru czy podążać za trendami. Pewno jest jedno - dzieciaki uwielbiają przebieranki i taka okazja poza balem karnawałowym jest tylko jedna - Halloween.

Bal dla najmłodszych już kolejny raz  w naszej dzielnicy organizuje New Age Kids.

Już 28 października najmłodsi będą bawić się na straszzznie fajnym Bal Halloweenowym. Atrakcji na pewno nie zabraknie - taniec wampirów, poczęstunek, zabawy i konkursy.  
Zapisy i szczegóły pod nr. telefonu : 734 429 430 

To dla tych, którzy lubią się bawić w kostiumowych klimatach. Nie brakuje jednak też stanowczych przeciwników takich imprez. Na FB utworzone zostało wydarzenie "Jestem chrześcijaninem, nie obchodzę Halloween". Organizatorzy tej akcji podkreślają, że obecna, popkulturowa forma obchodów Halloween (czyli nawet tylko w formie zabawy) jest szkodliwa dla dzieci i młodzieży, ponieważ może prowadzić do zainteresowania okultyzmem, a w najlepszym przypadku zniekształcić chrześcijański obraz świata nadprzyrodzonego. - Korzenie „Halloween” sięgają pogańskich obchodów święta duchów i celtyckiego boga śmierci. Autor „Biblii Szatana” i twórca współczesnego satanizmu Anton Lavey stwierdził, iż noc z 31 października na 1 listopada jest największym świętem lucyferycznym. Kroniki policyjne potwierdzają wzmożoną liczbę aktów przemocy o charakterze okultystycznym, nasilających się w tym właśnie czasie. Kościół ostrzega przed angażowaniem się w jakiekolwiek formy okultyzmu i magii - czytamy w wydarzeniu. 

Zgubna moda z zachodu czy fajna świecka tradycja - jak Wy podchodzicie do Halloween?

 

 

 

 

foto: Pixabay

Halloween - zgubna moda z zachodu czy nowa fajna tradycja? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się