9°C bezchmurnie

Martwe, chore dziki w Jabłonnie i Nieporęcie. Afrykański pomór świń coraz bliżej...

To już pewne - w powiecie legionowskim jest ASF znany bardziej jako świński pomór świń. Informację potwierdziło starostwo po tym, jak znaleziono martwe dziki na pograniczu Jabłonny i Legionowa oraz w Stanisławowie Pierwszym. Zwierzęta zostały przebadane i nie ma watpliwości - były chore.

Starostwa legionowskie podkreśla, że ASF nie jest groźny dla ludzi. To wirus atakujący dziki i trzodę chlewną. Wczoraj na posiedzeniu Powiatowego Sztabu Zarządzania Kryzysowego rozmawiano o pomorze świń. Bedzie wydane spacjalne rozporządzenie w tej sprawie. Na razie zarówno władze powiatu jak i Powiatowy Lekarz Weterynarii apelują żeby w przypadku znalezienia martwych zwierząt niezwłocznie alarmować służby: tel. 22 775 22 27 lub e-mail: [email protected], zadzwonić do najbliższego komisariatu policji lub straży gminnej. Nie należy też dokarmiać dzików. 

 

 

 

źródło: Gazeta Powiatowa

 

 

 

Martwe, chore dziki w Jabłonnie i Nieporęcie. Afrykański pomór świń coraz bliżej... komentarze opinie

  • Dociekliwy - niezalogowany 2017-11-22 17:53:16

    to te dziki były najpierw martwe a potem chore? faktycznie świńska ta choroba co występuje u świń. ASF to chyba jednak inny skrót niż świński pomór świń :)

Dodajesz jako: Zaloguj się