3°C pochmurno z przejaśnieniami

Można posprzątać? Można! Wystarczy wizyta straży miejskiej

Właściciel terenu przy Ostródzkiej był przekonany, że na swojej posesji może przetrzymywać gruz – musiał go uprzątnąć.

W czerwcu Referat ds. Kontroli Środowiska realizował sprawę, która za pośrednictwem Urzędu Dzielnicy Białołęka wpłynęła od mieszkańców. Pismo dotyczyło wylewania nieczystości i składowania odpadów budowlanych w rejonie Ostródzkiej.

Strażnicy OOŚ po ustaleniu właściciela nawiązali z nim kontakt i w przeprowadzonej wspólnej kontroli stwierdzono, iż na terenie nie dochodziło do wylewania nieczystości a obwałowania z ziemi  służyły do przetrzymywania wody z wykopów pod inwestycję kanalizacji w ul. Ostródzkiej. W toku dalszych oględzin  terenu zauważono składowanie gruzu który z oświadczenia właściciela terenu będzie on wykorzystany do realizacji prywatnych inwestycji.

Strażnicy poinformowali właściciela,  że gromadzenie nawet na prywatnym terenie ziemi, gruzu itp. wymaga stosownych zezwoleń. Właściciel oświadczył, że uporządkuje teren w ciągu dwóch miesięcy.

Po ponownej kontroli miejsce zgłoszenia zastano uporządkowane, obwałowania z ziemi rozplantowane oraz od strony ul Ostródzkiej teren działki został wygrodzony przed dostępem osób trzecich.

 

 

 

 

 

źródło: SM

Można posprzątać? Można! Wystarczy wizyta straży miejskiej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iBialoleka.pl