8°C bezchmurnie

Park Lewandowski, ul. Topolowa - stanowiska rady dzielnicy trafią do władz miasta

Samorząd, Lewandowski Topolowa stanowiska dzielnicy trafią władz miasta - zdjęcie, fotografia

Ostatnia, burzliwa sesja rady dzielnicy przepełniona politycznymi przepychankami owocowała dwoma stanowiskami rady dzielnicy – przyjętymi jednogłośnie (co od długiego czasu jest wydarzeniem wyjątkowym).

Przygotowane przez Stowarzyszenie Razem dla Białołęki stanowiska, które trafią do stołecznego ratusza dotyczą parku Lewandowskiego i ul. Topolowej – dwóch bardzo ważnych dla mieszkańców spraw.

Na Lewandowie mieszka dziś ok. 10 tys. osób, kolejne 10 tys. na Derbach i Brzezinach. Dziś 20 tys. mieszkańców tych dwóch dużych osiedli korzysta z jednego parku (placu zabaw Park Magiczny) o powierzchni ok. 27 tys. m2. Oznacza to, że na każdego mieszkańca przypada niewiele ponad 1m2 parku. Można tak odpocząć? Na pewno nie, a będzie jeszcze gorzej. Dlatego radni chcą by wykorzystać ostatni kawałek ziemi, który nie został jeszcze przejęty przez deweloperów – przy ul. Kartograficznej. Tam ma szanse powstać prawdziwa zielona oaza dla wschodniej części dzielnicy. Więcej o całym pomyśle tutaj.

Pomysłodawcą utworzenia parku jest Artur Koczara z inicjatywy Białołęka jest Jedna, który nie kryje radości, że radni i zarząd dzielnicy wspierają plan. - Bardzo nas cieszy przyjęte wczoraj stanowisko Rady Dzielnicy. Mieszkańcy osiedla Lewandów potrzebują przestrzeni, zieleni, miejsca do odpoczynku. Dowodem na to jest ponad 1000 podpisów mieszkańców osiedla i okolic pod petycją w sprawie utworzenia parku w okolicach ul. Kartograficznej. Mamy nadzieję, że jednostkom samorządowym odpowiedzialnym za inwestycje uda się stworzyć coś, czego mieszkańcy naprawdę potrzebują – mówi Artur Koczara.

Kolejna pilna potrzeba, o której w stanowisku radnych (również przygotowanym przez RdB) przeczyta urząd miasta to budowa fragmentu ul. Topolowej.

Mieszkańcy proszą o to urzędników od...2005 roku. Wszędzie odbijają się ścian, dlatego radni postanowili konkretnie przedstawić całą sytuację stołecznemu ratuszowi wnioskując o wpisanie przebudowy tej drogi do planów budżetowych.

Ul. Topolowa to wąska, wyboista droga o szerokości 5 m. Nie ma na niej ani chodnika, ani tak naprawdę nawierzchni, bo to co tam jest to bardziej tor przeszkód do offroadowych zabaw dla aut z napędem 4na 4. Tą drogą chodzą dzieci do pobliskich trzech przedszkoli, żłobka i szkoły. Mało tego. Mieszkańcy nie mają kanalizacji. MPWiK może ją zrobić, ale dopiero po przejęciu gruntów od prywatnego właściciela. Ten nie che sprzedać i tworzy się błędne koło. Dlatego pora na decyzje i zdecydowane działania.

Oba stanowiska radni przyjęli jednogłośnie. Teraz trafią one do władz miasta. Niestety te dokumenty nie mają żadnej mocy „sprawczej”, jest jednak nadzieja, że uzmysłowią urzędników, że obie sprawy są pilne.

 

Park Lewandowski, ul. Topolowa - stanowiska rady dzielnicy trafią do władz miasta komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się