26°C bezchmurnie

Porozumienie bez przemocy – kropla słodyczy w oceanie goryczy. Ta konferencja może pomóc wielu z nas

Przemoc w dzisiejszych czasach staje się coraz częstszym zjawiskiem.

Najczęściej (choć nie tylko) jej ofiarami padają kobiety i dzieci. Co ważne – przemoc ma niejedno oblicze i nie tylko ta fizyczna potrafi zniszczyć człowieka. O tym ważnym dla nas wszystkich temacie porozmawiamy już w sobotę ma specjalnej konferencji „Porozumienie bez przemocy – kropla słodyczy w oceanie goryczy”.

Ta jedyna w swoim rodzaju konferencja rozpocznie się 9 grudnia o godz. 10 w BOK przy Van Gogha. Dowiemy się czym jest przemoc, a czym agresja, bo często te zjawiska są mylone. Będzie też całościowa analiza problemu – jak kształtuje się on w Polsce, a jak na całym świecie, jakie są rodzaje przemocy i jaki ma ona wpływ na życia człowieka. Skutki tej długofalowej są naprawdę straszne. Jak sobie z nimi poradzić? Jak je zminimalizować? Okazuje się, ze zbawienny wpływ na przebieg terapii, która jest bardzo skuteczną metodą pomocy mają zwierzęta – o tym też dowiemy się w czasie konferencji. Oddzielnie poruszony zostanie temat prostytucji jako jednej z form przemocy wobec kobiet.

Kochani, temat tej konferencji w jakiś sposób dotyczy nas wszystkich. Jeśli sami nie jesteś ofiarami przemocy to na pewno gdzieś obok są ludzie, którzy potrzebują naszej pomocy.

Do zobaczenia w sobotę w BOK-u!

Konferencja jest realizowana w ramach konkursu publicznego, projekt jest finansowany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy". Jej organizatorem jest Stowarzyszenie Razem dla Białołęki, a pomysłodawczynią i koordynatorką Beata Ewa Bartnicka.

Porozumienie bez przemocy – kropla słodyczy w oceanie goryczy. Ta konferencja może pomóc wielu z nas komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się