2°C mgła

Tarchomińskie Dzikie Świnie i ich pasja. Turniej darta już w kwietniu

Od kwietnia rusza Tarchomiński Otwarty Turniej Dzikich Świń. W turnieju będą mogły wziąć udział osoby zgłoszone online oraz te które postanowią dołączyć w dniu rozpoczęcia zmagań. Gra odbywać się będzie na dwóch maszynach w Barze Echo na Tarchominie. Brzmi nieźle, ale o co w tym chodzi? Zapytaliśmy u źródła.

Zaczynamy od wyjaśnienia gry, która chociaż jest coraz bardziej popularna, jeszcze niepowszechnie znana. A może inaczej – wielu z nas poznało ją w dzieciństwie, jednak nie wie że DART (bo o tym mowa) to nic innego jak gra, w której celem jest trafianie lotkami w tarczę zawieszoną na ścianie. Przez lata korzystano z różnych tarcz i różnych zasad. Dziś określenie „dart” kojarzone jest głównie ze standaryzowaną grą, mającą określoną tarczę i ustalone zasady.

- Dart to gra mocno indywidualna, ale dla wszystkich. Sprzęt do jej uprawiania nie jest drogi, co przyciąga coraz to nowych graczy. Nie potrzeba trenerów, każdy może szlifować swoje umiejętności we własnym zakresie – wyjaśnia Mike Frącz z Tarchomińskich Dzikich Świń i dodaje, że grupa TDŚ powstała na jesieni 2017, kiedy to postanowili z przyjaciółmi stworzyć drużynę.

- Do pomysłu na nazwę drużyny zainspirowało nas nasz osiedle ( skąd wszyscy pochodzimy ) oraz najbardziej popularne dzikie zwierzęta żyjące w okolicy - dziki. Pragniemy spopularyzować dart jako świetną rozrywkę dla każdego bez względu na wiek, płeć, oraz wagę czy umiejętności – opowiada.

Trzon drużyny tworzy grupa 6 przyjaciół znających się z tarchomińskich piaskownic. Podczas gościnnych występów na turniejach organizowanych przez zaprzyjaźnione kluby darterskie, stwierdzili, że chcą zorganizować coś takiego na ukochanej Białołęce.

W turnieju amatorskim udział może brać każdy po ukończeniu 18 roku życia, ale jest też pomysł aby najmłodszych mieszkańców dzielnicy wraz z rodzicami zaprosić na turnieje organizowane w parku Picassa w sezonie letnim.

Uczestnicy turniejów spotykają się w Barze Echo przy ul. Picassa 2a. Bar wyposażony jest w dwie maszyny oraz lotki do rzucania. Turnieje organizowane są w weekendy i mają ograniczoną liczbę osób do 20 uczestników. Po rejestracji zawodników następuje losowanie i wpisanie ich w drabinkę turniejową. Dla zwycięzców przewidziane są puchary, dla wszystkich uczestników medale, oraz ewentualne nagrody od sponsora. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału, szczegółowe informacje dotyczące turniejów pojawią się na fanpage'u Tarchomińskie Dzikie Świnie.


Tarchomińskie Dzikie Świnie i ich pasja. Turniej darta już w kwietniu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się