12°C bezchmurnie

Dwie nowe szkoły ratunkiem dla białołęckiej oświaty?

Dzieci i młodzież , szkoły ratunkiem białołęckiej oświaty - zdjęcie, fotografia

Nie tylko drogi nie nadążają za dynamicznie przybywającą liczbą mieszkańców na Białołęce. Dużym problemem jest też bark odpowiedniej liczby szkół o czym najlepiej wiedzą rodzice dzieci uczących się w przepełnionych placówkach. 

Dzielnica szuka rozwiązań. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, za kilka lat możemy zyskać dwie nowe szkoły: przy ul. Spedycyjnej i Barszczewskiej.

- Zarząd Dzielnicy wprowadza do budżetu pozycje dot. prac przygotowawczych związanych z budową dwóch kolejnych szkół podstawowych. Prace te będą polegały na opracowaniu koncepcji oraz projektu dla obu placówek. Nowe szkoły planowane są na miejskich działkach. Koncepcje pokażą jak duże obiekty mogłyby na nich powstać z uwzględnieniem specyfiki tego typu inwestycji, jaką jest szkoła (boiska itp.) oraz możliwości działek. Cały czas będą prowadzone negocjacje z miastem po to, by zostały utworzone zadania inwestycyjne i zagwarantowane środki na realizację placówek w budżecie dzielnicy w przyszłych latach - mówi Marzena Gawkowska z białołęckiego ratusza.

W ostatnim czasie przypomniano też o planach rozbudowy szkoły przy Bohaterów. Od lat mówiło się o potrzebie powiększenia SP 110. Ostatnio Rada Rodziców zorganizowała spotkanie w tej sprawie.

- Od lat kolejne zarządy dzielnicy obiecywały rozbudowę podstawówki o dwie sale. To jednak stanowczo za mało. Dlatego proponujemy rozbudowę placówki o osiem sal lekcyjnych i salę gimnastyczną. Aby to jednak było możliwe, potrzebne nam „zielone światło” od władz dzielnicy. Będziemy o tym rozmawiać 6 marca – zapowiada Mariola Olszewska, radna Razem dla Białołęki.

 

Dwie nowe szkoły ratunkiem dla białołęckiej oświaty? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się