9°C bezchmurnie

Przedszkole przy Głębockiej ruszy w połowie stycznia!

Dzieci i młodzież , Przedszkole Głębockiej ruszy połowie stycznia! - zdjęcie, fotografia

Wszystko wskazuje na to, że już w połowie stycznia maluchy będą mogły chodzić do nowego przedszkola przy ul. Głębockiej. W końcu jest sukces – placówka ma już pozwolenie na użytkowanie!

- To był ogromny wysiłek i „spięcie się” wszystkich. Szybkie negocjacje w sprawie wyboru nowego wykonawcy (firma Mes), natychmiastowe podpisanie umowy, wprowadzenie wykonawcy na plac budowy, po ok. dwóch tygodniach zgłoszenie do służb gotowości do odbioru, uzyskanie pozwolenia na użytkowanie - wszystko praktycznie w miesiąc czasu – opowiada wiceburmistrz Dariusz Kacprzak i podkreśla, że na ten sukces (po znanych wszystkim problemach z Dorbud-em zakończenie tej inwestycji na pewno takowym jest), często wiele osób musiało pracować od godziny 7 do 20. - Jesteśmy zmęczeni tym rokiem ale i zmotywowani na 2018 bo sprawy idą do przodu – dodaje Kacprzak.

Kolejne przedszkole nad którym teraz skupi się dzielnica (i miejmy nadzieję, że równie szybko problemy będą rozwiązane) to placówka przy Ceramicznej.

Teraz jednak pora na informacje najważniejsze dla rodziców. Jak wiemy, rekrutacja do tego przedszkola była już prowadzona. Teraz wydział oświaty kontaktuje się z zainteresowanymi. Prawdopodobny termin przyjęcia dzieci to 15.01.2018 r.

- Trzeba jeszcze wyposażyć placówkę w stoliki, krzesła, dywany, zabawki, etc. - to już się będzie działo od początku roku - pracuje nad tym cały sztab urzędników – mówi Dariusz Kacprzak.

 

 

 

 

 

foto: UD

Przedszkole przy Głębockiej ruszy w połowie stycznia! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się